Sitodruk

 

Metodą sitodruku wykonujemy nadruki na koszulkach bawełnianych, bluzach, czapkach, torbach lub odzieżach roboczych lub folii samoprzylepnej. Dzięki tej technologi mamy możliwość drukowania na dużych płaskich powierzchniach. Starannie dobrana farba, dobry park maszynowy i nasze trzydziestoletnie doświadczenie powoduję, że druki wykonane tą metodą są bardzo trwałe, jakość bardzo dobra, a cena w dużych nakładach bardzo niska.

Graphic1


Rodzaje farb i ich trwałość.

Jedną z większych zalet sitodruku jest możliwość dobrania odpowiedniej farby do naszego projektu. Druk wykonywany jest ręcznie i polega na przeciskaniu farby za pomocą rakli przez wcześniej przygotowaną matrycę. Dlatego drukarz ma możliwość wyboru farby jak również mieszania by uzyskać odpowiedni odcień koloru. W naszej drukarni wykorzystujemy dwa rodzaje farb. Farby wodne ( Naszej firmy ) oraz farby plastizolowe. Każda farba ma swoje zalety i wady.

Farba wodna TEKSTYKOLOR – To opcja dla tych, którzy lubią mięć miękki i ekologiczny nadruk na swoich koszulkach. Farba umożliwia druk bezpośredni i dzięki swoim właściwościom ( produkowana na bazie wody ) bardzo dobrze wchłania się w włókna dobrze je zabawiając. Po utrwaleniu jej w wysokiej pozostanie elastyczna, będzie przepuszczała powietrze oraz pot, można po niej prasować, a kolory będą bardzo żywe. Wadą tej farby jest jej wytrzymałość. Druk nigdy się do końca nie spierze ale może płowieć szybciej niż druki wykonane farbą plastizolową. Wszystko będzie zależało jakich mocnych detergentów będziemy używać do prania oraz w jakich temperaturach wody będziemy prać nasze ubrania (zalecana 40°C).

Farba plastizolowa – druki wykonane tą farbą charakteryzują się niezwykłą odpornością. Ostrość samego wzoru (podobnie jak przy farbie wodnej) jest ostra jednak jej wytrzymałość jest znacznie wyższa. Jeżeli chcesz aby druk wytrzymał 4-5 lat w intensywnej barwie to ta farba będzie najlepszym wyborem. Niestety farba ta nie oddycha i nie przepuszcza wody dlatego w gorące dni druk może się przyklejać do ciała. Nie wolno prasować materiału w miejscu druku, a odczucie “pod palcem” jest porównywalne do gumy.

Cena.

Same wykonanie druku nie jest dużym kosztem. Trwa on zazwyczaj bardzo szybko. Wysoką cenę przy niskim nakładzie generuje wykonanie matryc, które musza być stworzone dla każdego koloru z osobna. Ten koszt stały powoduje, że zasada im więcej, tym taniej ma tu duże uzasadnienie.

Przykładowe ceny dla tej metody znajdziesz w naszym CENNIKU.