Seria zielona – farby do jedwabiu

27Farby z serii zielonej są przeznaczone do malowania na jedwabiu oraz tkaninach jasnych bawełnianych. Krycie ciemnych tkanin, na przykład jeansu lub trampek jest słabe. Wyjątek stanowi farba czarna, które kryją każdy rodzaj materiału. Do malowania tkanin ciemnych rekomendujemy farby z serii granatowej, które charakteryzują się lepszym kryciem już zabarwionych materiałów.

Nasze farby nie posiadają żadnych niebezpiecznych ani szkodliwych dla człowieka substancji.

Farby występują w pojemnościach: 25ml, 50ml, 300ml, 1litr.

Dekatyzacja

Każdą nową tkaninę przed malowaniem warto poddać dekatyzacji. Większość materiałów (koszulek, trampek, czapek) poddawana jest impregnacji w celu zabezpieczenia ich w trakcie transportu. Materiał ma utrudnioną możliwość wchłaniania wody, tym samym nie będzie w stanie zabsorbować wodnej farby do. W celu sprawdzenia czy materiał jest zaimpregnowany przeprowadź “test wody”:

  • Przygotuj odrobinę wody w szklance

  • Połóż materiał płasko na stole

  • Zamocz pędzel lub palec ręki w wodzie i pochlap koszulkę

Jeżeli kropelki wody utrzymują się na tkaninie (tak jak na parasolu lub materiale z polaru) oznacza to, że tkanina ma impregnat (90% materiałów posiada takie zabezpieczenie). Produkt taki należy poddać dekatyzacji. Można to zrobić na 3 różne sposoby:

  • Przeprasować materiał żelazkiem z parą (rekomendowane)

  • Namoczyć materiał w gorącej wodzie, wysuszyć i wyprasować

  • Wyprać materiał w pralce bez proszków i płynów

Malowanie

Farby można nakładać zwykłym pędzlem lub pędzlem gąbkowym, rozpylać przy pomocy zraszacza lub wlać do aerografu. Dzięki wodnistej konsystencji farby z serii zielonej doskonale nadają się do zabarwiania materiału. Wyschniętą farbę należy przeprasować na lewej stronie, przez szmatkę lub przez papier do pieczenia w celu jej utrwalenia.

Łączenie produktów

Nasze produkty można mieszać między sobą, co pozwala na uzyskanie dowolnie wybranego odcienia farby. Farbę w atomizerze można łączyć z każdym produktem,jednak po zmieszaniu farby płynnej z gęstą nie da się otrzymać farby płynnej kryjącej. Dodatkowo, podczas tego procesu, w farbie wytrącają się grudki, które uniemożliwiają dalsze malowanie.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu:

Adam Orzeł

tel.: (32) 279 48 10

kom.: (48) 509 215 460

e-mail: profil.sklep@gmail.com

gg: 32609608

Skype: live:profil.sklep