Seria turkusowa – atomizer

21

Farby z serii turkusowej są przeznaczone do malowania na tkaninach jasnych, bawełnianych oraz jedwabiu. Krycie ciemnych tkanin, na przykład jeansu lub trampek jest słabe. Wyjątkiem jest farba czarna, która kryje każdy kolor materiału. Na potrzeby malowania ciemnych tkanin stworzyliśmy osobną gamę produktów z serii granatowej.

Nasze farby nie posiadają żadnych niebezpiecznych ani szkodliwych dla człowieka substancji.

Farba występuje w pojemności: 50ml

Dekatyzacja

Każdą nową tkaninę przed malowaniem warto poddać dekatyzacji. Większość materiałów (koszulek, trampek, czapek) poddawana jest impregnacji w celu zabezpieczenia ich w trakcie transportu. Materiał ma utrudnioną możliwość wchłaniania wody, tym samym nie będzie w stanie zabsorbować wodnej farby do. W celu sprawdzenia czy materiał jest zaimpregnowany przeprowadź “test wody”:

  • Przygotuj odrobinę wody w szklance

  • Połóż materiał płasko na stole

  • Zamocz pędzel lub palec ręki w wodzie i pochlap koszulkę

Jeżeli kropelki wody utrzymują się na tkaninie (tak jak na parasolu lub materiale z polaru) oznacza to, że tkanina ma impregnat (90% materiałów posiada takie zabezpieczenie). Produkt taki należy poddać dekatyzacji. Można to zrobić na 3 różne sposoby:

  • Przeprasować materiał żelazkiem z parą (rekomendowane)

  • Namoczyć materiał w gorącej wodzie, wysuszyć i wyprasować

  • Wyprać materiał w pralce bez proszków i płynów

 

Malowanie

Farby w atomizerze można rozpylać bezpośrednio na tkaninę lub zabarwiać materiał punktowo poprzez nałożenie jej pędzlem lub wprost z buteleczki na materiał. Wyschniętą farbę należy przeprasować na lewej stronie, przez szmatkę lub przez papier do pieczenia w celu jej utrwalenia.

 

Łączenie produktów

Nasze produkty można mieszać między sobą, co pozwala na uzyskanie dowolnie wybranego odcienia farby. Farbę w atomizerze można łączyć z każdym produktem,jednak po zmieszaniu farby płynnej z gęstą nie da się otrzymać farby płynnej kryjącej. Dodatkowo, podczas tego procesu, w farbie wytrącają się grudki, które uniemożliwiają dalsze malowanie.

 

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu:

Adam Orzeł

tel.: (32) 279 48 10

kom.: (48) 509 215 460

email: profil.sklep@gmail.com