Seria czerwona – jasne tkanin

12

Farby z serii czerwonej są przeznaczone do malowania na tkaninach jasnych, takich jak bawełna bądź len. Krycie ciemnych tkanin, na przykład jeansu lub trampek jest słabe. Wyjątek stanowią farby biała oraz czarna, które kryją każdy rodzaj materiału. Do malowania tkanin ciemnych rekomendujemy farby z serii granatowej, które charakteryzują się lepszym kryciem już zabarwionych materiałów.

Nasze farby nie posiadają żadnych niebezpiecznych ani szkodliwych dla człowieka substancji.

 Farby występują w pojemnościach: 25 ml, 50ml, 150ml, 300ml 1litr,

tuba aluminiowa z aplikatorem 25ml, tuba aluminiowa 50ml.

Dekatyzacja

Każdą nową tkaninę przed malowaniem warto poddać dekatyzacji. Większość materiałów (koszulek, trampek, czapek) poddawana jest impregnacji w celu zabezpieczenia ich w trakcie transportu. Materiał ma utrudnioną możliwość wchłaniania wody, tym samym nie będzie w stanie zabsorbować wodnej farby do. W celu sprawdzenia czy materiał jest zaimpregnowany przeprowadź “test wody”:

Przygotuj odrobinę wody w szklance

Połóż materiał płasko na stole

Zamocz pędzel lub palec ręki w wodzie i pochlap koszulkę

Jeżeli kropelki wody utrzymują się na tkaninie (tak jak na parasolu lub materiale z polaru) oznacza to, że tkanina ma impregnat (90% materiałów posiada takie zabezpieczenie). Produkt taki należy poddać dekatyzacji. Można to zrobić na 3 różne sposoby:

Przeprasować materiał żelazkiem z parą (rekomendowane)

Namoczyć materiał w gorącej wodzie, wysuszyć i wyprasować

Wyprać materiał w pralce bez proszków i płynów

Malowanie

Farby należy nakładać zwykłym pędzlem lub pędzlem gąbkowym umożliwiającym nałożenie jednolitej warstwy produktu. Dla ułatwienia, należy podłożyć karton lub plastik pod materiał, co spowoduje naciągnięcie się tkaniny i pomoże przy nakładaniu farby. Wyschniętą farbę należy przeprasować na lewej stronie, przez szmatkę lub przez papier do pieczenia w celu jej utrwalenia. Farba świetnie nadaje się także do malowania szablonowego.

Łączenie produktów

Nasze produkty można mieszać między sobą, co pozwala na uzyskanie dowolnie wybranego odcienia farby. By stworzyć farbę kryjąca należy zmieszać farbę z serii czerwonej z farbą z serii granatowej.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu:

Adam Orzeł

tel.: (32) 279 48 10

kom.: (48) 509 215 460

e-mail: profil.sklep@gmail.com

gg: 32609608

Skype: live:profil.sklep