Seria czarna – farba świecąca w UV

6eeFarba do tkanin świecąca w ultrafiolecie z czarnej serii jest przeznaczona do malowania na tkaninach zarówno ciemnych jak i jasnych. Ponieważ farba jest transparentna (przeźroczysta) jej krycie jest słabe. Po wymalowaniu tkanin jasnych farba ma jasnokremową barwę, zaś na tkaninach czarnych jest praktycznie niewidoczna. Dopiero po włączeniu świateł ultrafioletowych farba zaczyna świecić na jasnofioletowy. W celu uzyskania dodatkowych efektów wizualnych można nanieść farbę UV na wcześniej wymalowany wzór. Farba złączy się z podkładem nie zmieniając jego koloru a gotowy rysunek zyska wyjątkową możliwość świecenia w ultrafiolecie. O łączeniu naszych produktów przeczytaj więcej poniżej.

Farba występuję w pojemności: 25 ml i 50 ml.

Nasze farby nie posiadają żadnych niebezpiecznych ani szkodliwych dla człowieka substancji.

Dekatyzacja

Każdą nową tkaninę przed malowaniem warto poddać dekatyzacji. Większość materiałów (koszulek, trampek, czapek) poddawana jest impregnacji w celu zabezpieczenia ich w trakcie transportu. Materiał ma utrudnioną możliwość wchłaniania wody, tym samym nie będzie w stanie zabsorbować wodnej farby do. W celu sprawdzenia czy materiał jest zaimpregnowany przeprowadź “test wody”:

  • Przygotuj odrobinę wody w szklance

  • Połóż materiał płasko na stole

  • Zamocz pędzel lub palec ręki w wodzie i pochlap koszulkę

Jeżeli kropelki wody utrzymują się na tkaninie (tak jak na parasolu lub materiale z polaru) oznacza to, że tkanina ma impregnat (90% materiałów posiada takie zabezpieczenie). Produkt taki należy poddać dekatyzacji. Można to zrobić na 3 różne sposoby:

  • Przeprasować materiał żelazkiem z parą (rekomendowane)

  • Namoczyć materiał w gorącej wodzie, wysuszyć i wyprasować

  • Wyprać materiał w pralce bez proszków i płynów

alowanie

Farby należy nakładać zwykłym pędzlem lub pędzlem gąbkowym umożliwiającym nałożenie jednolitej warstwy produktu. Dla ułatwienia, należy podłożyć karton lub plastik pod materiał, co spowoduje naciągnięcie się tkaniny i pomoże przy nakładaniu farby. Wyschniętą farbę należy przeprasować na lewej stronie, przez szmatkę lub przez papier do pieczenia w celu jej utrwalenia. Farba świetnie nadaje się także do malowania szablonowego.

Łączenie farb z serii czarnej z innymi produktami jest możliwe, aczkolwiek bardzo trudne. Trzeba zmieszać bardzo dużą ilość farby UV z danym kolorem by produkty udało się połączyć. Ponieważ efekt nie zawsze jest zadawalający, zamiast łączenia farb, rekomendujemy nakładanie farby UV na wcześniej wymalowany wzór. Początkowy kolor nie zostanie zmieniony zaś efekt świecenia w świetle UV będzie zachowany.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu:

Adam Orzeł

tel.: (32) 279 48 10

kom.: (48) 509 215 460

e-mailprofil.sklep@gmail.com

gg: 32609608

skype: live:profil.sklep