Termotransfer

Termotransfer umożliwia przeniesienie farby na papier transferowy, który umożliwia przeniesienie druku na materiał. Metodą tą znakuje się materiały poliestrowe takie jak torby reklamowe, parasole, kamizelki odblaskowe. Możliwe jest również transfer druku sublimacyjnego, co umożliwia wykonanie druku w pełnym kolorze.

transfer


 

Do czego najlepiej wykorzystać Transfer.

Transfer umożliwia duże obniżenie kosztów przy druku niskonakładowym. Choć to niewątpliwie dobra cecha to największą zaletą jest możliwość znakowania materiałów sztucznych takich jak poliester. Świetnie sprawdza się przy znakowaniu toreb reklamowych ze sztucznego materiału, kamizelek odblaskowych parasoli lub pojedynczych czapek lub kurtek. Dzięki możliwości zastosowania metody sublimacyjnej można wykonywać druk w pełnym kolorze.

 

Trwałość.

Termotransfer nie jest jest do wszystkiego. Metoda sprawdza się na mało rozciągliwe materiały. Bawełna, parasol, torba reklamowa lub kamizelka świetnie się do niej nadają jednak gdybyśmy chcieli wykorzystać druk na lycra, getrach lub koszulce termicznej, druk z czasem będzie pękać lub odpadać. Wynika to z tego iż rozciągliwość tych materiałów jest większa niż druku i z czasem farba może odpadać.